Banyo evimizin kalitesini gösteren en önemli kısımlarından biridir. Aynı zamanda en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden biri olarak en güzel dekorasyonu hakeder. banyo-dekorasyon-5-1

Günümüzde banyo tasarımları gittikçe çeşitleniyor. Banyo dolapları, küvetler, döşemeler, halılar, aynalar… Aklınıza gelebilecek her türlü kombinasyon deneniyor ve oraya harika sonuçlar çıkıyor. Bu yazıda bazılarını sizinle paylaşıyoruz.

2015-Banyo-Dekorasyonu-19

Sadece dekorasyon elementleri değil, diş fırçası, diş macunuz, sabunlar, şampuanlar, havlular derken banyonuzun kalabalığı git gide artar bu yüzden banyo dekorasyonu yaparken en önce düşünmeniz gereken organizasyonu nasıl yapacağınız.

banyo-dekorasyonu-modern

Banyonuzun düzenini sağlarken en önemli faktör banyonuzun büyüklüğünü düşünmeniz. Çünkü alacağınız dolapların, aynaların ve küvetin büyüklüğünü etkileyecek en önemli faktör bu.

Banyo-dekorasyon-fikirleri

Özellikle banyo dolabınızı seçerken bunu göz önünde bulundurmalısınız. Banyo dolapları için hazırladığımız yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

2

Banyo dolaplarınıza karar verdikten sonra temanızı tamamlayabileceğiniz aynaları da seçmelisiniz. Unutmayın aynalarınızı seçerken dolaplarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Eğer diş macunu, diş fırçanızı tezgahın üzerinde koyacak kadar alanınız varsa büyük aynalara yönelebilirsiniz, yoksa bir banyo dolabı daha alıp ayna tercihinizi daha küçükten yana kullanabilirsiniz.

4

Küvet – duşakabin seçimi de sizi oldukça zorlayacaktır. Eğer alanınız müsait ve tercihinizi küvetten yana kullanıyorsanız, banyo küvetleri yazımızı okuyarak en harika küvet tavsiyelerimizi alabilirsiniz.

Bu tercihi yaparken duşta geçireceğiniz süreyi ve kullanım şeklinizi iyice düşünmeyi ihmal etmeyin.

Banyo dekorasyonu yaparken yer konusunda hassas olurken yaratıcı da olabilirsiniz. Banyo dolap tercihlerinizi daha çok yer kazanmak adına da yapabilirsiniz. Aynı şu örnekte olduğu gibi:

banyo dolap yer

Banyoda alan kazanmak için ilham alınacak oldukça çok yaratıcı fikir var. Birini de şu örnekte görebilirsiniz:

banyodolap2

Banyo dekorasyonunda eşyalarınızı seçmekten daha önemlisi konumlaması ve etkin alan. Eşyalarınızın boyutlarının banyonuza uygun olması en kritik element halini alıyor.

Unutmayın, her odada olduğu gibi banyoda da boş alan, serbest hareket etmeniz için ve rahat etmek için en önemli dekorasyon fikridir 😉

Bir önceki yazımız olan İçinden Hiç Çıkmak İstemeyeceğiniz 9 Banyo Küveti başlıklı makalemizde banyo küveti, banyo küveti modeli ve eski küvet hakkında bilgiler verilmektedir.