Pembe rengi feminen bir renk gibi gözükse de girdiği yere sevimliliğin yanı sıra sofistike ve ağır bir hava da katabilir. Yemek odası takımınızı ozellikle mutfaklarınızda kullanacaksanız pembe yumuşak ve hoş bir hava katacaktır. Ama mutfağın yanı sıra ağır yemek odası seçimlerinize de pembe renginin mükemmel gittiğini bu yazı ile farkedeceksiniz.

Yemek odası dekorasyonunuzu seçerken  alışılmış ahşap dekorların dışına çıkıp renkli tasarımlar yapmanız evinizi eşsiz kılacaktır.

Bu şahane yemek odalarını görünce pembe rengine dair bütün önyargılarınızın yıkılacağını düşünüyoruz.

1- Pembe Mavi ve Beyaz

Yoğun bir pembe temaya sahip olan bu yemek odasının bohem havası dikkatlerden kaçmıyor.

Kaynak

2- Zarif ve Asil

Böylesine bir yemek odası zerafetiyle ön plana çıkıyor. Yine beyaz ile kombin edilmiş sandalyeler, ve gösterişli aydınlatmalar ortamı çok şık yapıyor.

Kaynak

3- Pembe ve Krem

Pembe rengin en çok kombinlendiği renkler beyaz ve krem. Bunun sebebi de pembenin yoğunluğunun açık bir renk ile hafifletilmesi. Nitekim bu yemek odasında pembe kullanılsa dahi aydınlık ve hafif bir hava yaratılmış.

Kaynak

4- Ağır ve Asil

Pembe diyince aklımıza sevimlilik gelmek zorunda değil demiştik. Bu yemek odası takımı ağırlığını konuşturuyor. Siyah ve pembenin asil uyumu dikkat çekici.

Kaynak

5- Vintage Pembe

Yine beyazla kombinlenmiş bu yemek odası takımının vintage ayrıntıları dikkat çekici.

Kaynak

6- Yumuşak Pembe

Pembe yemek odaları arasında bizim favorimiz olan bu takım hem asilliği, hem kibarlığı bir arada taşıyor. Her evle uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanmış. Mavi aydınlatma ortama özellik katan bir ayrıntı.

Kaynak

7- Kadife Pembe

Yine pembenin koyu bir tonu kullanılan bu takımda kadife pembe koltuklar ortama ağırlığını koymuş.

Kaynak

8- Deri Pembe Sandalyeler

Bu takım da sandalyesiyle dikkat çekiyor. Deri ile pembenin orjinal uyumu harika.

Kaynak

9- Pembe ve Yeşil

Yeşilin pembeye harika uyum sağlayan bir renk olduğunu farketmiş miydiniz? Bu takım adeta bunun kanıtı. İster mutfağınızda isterseniz salonunuzda kullanmaya uygun bir takım.

Kaynak

10- Bohem

Pembenin bohem bir hava katacağını söylemiştik. Bu yemek odası da bunun örneği.

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Mavinin Büyüsüyle Dekore Edilmiş 10 Modern Yemek Odası başlıklı makalemizde mavi ve yemek odası hakkında bilgiler verilmektedir.