Evinizi dekore ederken diğer bütün odalardan farklı olan yer çocuk odasıdır. Çünkü bu oda sadece sizin zevkinize göre değil çocuğunuzun zevkine göre de dizayn edilir. Evinizin dekorundan bambaşka bir hava alabilir Çocuk odaları.

Bu yazımızda birbirinden şanslı çocukların harika odalarını göreceksiniz.

İşte birkaçı:

1) Pembe ve beyaz

Uzun pencereler ile harika bir bahçe manzarası ve daha çok güneş ışığı için asma kata açılmış yuvarlak pencere. İnsanın içini huzurla dolduran bir açıklık ve sadelik. Sadece diğer çocukları değil, anne-babaları dahi kıskandıracak güzellikle bir küçük kız odası.

2) Deniz manzaralı oda

Kaynak

Belki çocuğunuz odasında misafiriyle birlikte koltuklarında oturup sohbet etmek ve denizi izlemek ister. Hatta serin bir akşamda üşüyüp üzerlerine şal almak bile isteyebilirler. O yüzden şalların koltukların üzerinde her zaman bulunması gerekiyor.

3) Ev içinde ev

Kaynak

Kız çocukları erkeklere göre daha şanslılar genelde. Hatta iki kız kardeş olunca odalarının içinde paylaşabilecekleri küçücük bir evleri bile olabiliyor. Tek sorunları kimin aşağıda kimin yukarıda yatacağına karar vermek olsa gerek.

4) Oyun parkı

Kaynak

Her çocuk dışarıda oynamayı sevmiyor. Fakat bazı anne babalar bu durumdan oluşan dezavantajı minimuma indirmek için bu tip önlemler alıyorlar. Hem çocuklar hareket ediyor hem de arkadaşları arasında daha havalı oluyorlar.

5) Keman çalan küçük hanımefendi

Kaynak

Bu odanın sahibi şanslı kız gözünüzün önüne geliyor mu? Benim gözümün önüne gelen sarı saçlı, beyaz elbiseli, keman çalmayı çok seven sevimli bir hanımefendi. Derslerini çalıştıktan sonra perdeleri açıp hafif bir güneş ışığında kemanını çalabilir.

6) Üçüzler için yataklar

Kaynak

Herkes ikizleri olsun ister ama üçüzler? Her ne kadar zor gözükse de bu aile üçüzleri için küçük bir yer kaplayarak sevimli bir yatak odası hazırlamış. Hatta üçüzlerden bazıları yorulursa diye sandalyeleri de yataklarından iner inmez kendilerini hazır bekliyor.

7) Daha çok çocuk

Kaynak

Bir üstteki çocuk odası için üç çocuğun zorluğundan bahsetmiştik. Dört tane çocuğu düşünebiliyor musunuz? Elbette düşünebilirsiniz biz Türk’üz ve çocukları çok severiz. Eğer dört çocuğunuz varsa bu dizaynı düşünün derim.

8) Yine dört çocuk

Kaynak

İki erkek iki kız. Bu sevimli kardeşler için aileleri böyle bir oda dizayn etmişler. Herkesin yatağı belli olsun diye de çocuklarının isimlerinin baş harflerini yataklarının üzerine asmışlar.

Şimdilik bu kadar, daha fazlası için paylaşmayı ve buraya tıklayarak aramıza katılmayı unutmayın :)